moj@kontakt.pl

tel. 601 234 567

Obserwatorzy przyrody - miłośnicy zwierząt, podglądania karmników online i AnimalLive :)

Nasi mali przyjaciele

Oto lista zwierząt z imionami nadanymi na stronce Ptaki24 i Animallive.tv.

Ogromne podziękowania za stworzenie listy Rosellce! 😘

Bażant zwyczajny (Phasianus colchicus) - Ksenia i Kniaź
Czarnowron, wrona czarna (Corvus corone corone) – 
Czeczotka zwyczajna (Acanthis flammea) - Czesia i Czesio
Czyż zwyczajny (Spinus spinus) - Michasia i Michaś
Drozd śpiewak (Turdus philomelos)  - Filipa i Filip
Droździk (Turdus iliacus) 
Dudek zwyczajny (Upupa epops) – Duduś
Dzięcioł białogrzbiety (Dendrocopos leucotos) – Apolonia i Apollo
Dzięciołek,  dzięcioł mały  (Dryobates minor) 
Dzięcioł czarny (Dryocopus martius) - Zorro i Victoria albo Elena
Dzięcioł duży (Dendrocopos major) - Barbarka i Bartek
Dziecioł średni (Leiopicus medius) -  Stukotka i Stukotek
Dzięcioł trójpalczasty (Picoides tridactylus) 
Dzięcioł zielony (Picus viridis) - Migotka i Migotek
Dzięcioł zielonosiwy (Picus canus) - Lolek i Tola
Dzwoniec zwyczajny (Chloris chloris) - Cynia i Cynek
Gil zwyczajny (Pyrrhula pyrrhula) - Rubinka i Rubinek
Grubodziób zwyczajny (Coccothraustes coccothraustes) - Grubcia i Grubcio
Jarząbek zwyczajny (Tetrastes bonasia) – Wacława, Więcesława i Wacław
Jer, jer zięba (Fringilla montifringilla) – Jagna i Jeremi
Kaczka krzyżówka (Anas platyrhynchos) – Akwa i Kwak
Kapturka, pokrzewka czarnołbista (Sylvia atricapilla) 
Kopciuszek zwyczajny (Phoenicurus ochruros) – Bianka i
Kos zwyczajny (Turdus merula) - Marusia i Janek
Kowalik zwyczajny (Sitta europaea) - Agatka i Jacek
Koza – Bożena i Diana
Krogulec zwyczajny, jastrząb wróblarz (Accipiter nisus) - Bohun
Kruk zwyczajny (Corvus corax) – Ambrozja i Ambroży?
Kulczyk zwyczajny (Serinus serinus) – Lusia i Lucek
Kwiczoł (Turdus pilaris) - Wala i Waluś
Mazurek, wróbel polny (Passer montanus) – Elemelki
Muchołówka białoszyja (Ficedula albicollis) - Mania i Maniek
Muchołówka szara (Muscicapa striata) 
Muchołówka żałobna (Ficedula hypoleuca) 
Mysikrólik zwyczajny (Regulus regulus) 
Myszołów zwyczajny (Buteo buteo) - Piękna i Piękny
Pełzacz ogrodowy/Pełzacz leśny (Certhia brachydactyla/ Certhia familiaris) - Tonia/Antonina i Tony
Pierwiosnek zwyczajny (Phylloscopus collybita) - Maja i Maj
Pleszka zwyczajna (Phoenicurus phoenicurus) - Tosia i Tosiek
Pliszka szara (Motacilla alba) - Zyta
Raniuszek zwyczajny (Aegithalos caudatus) - Leonka i Leonek
Rudzik (Erithacus rubecula) - Rudek
Sierpówka, synogarlica turecka (Streptopelia decaocto) - Gugusia i Guguś
Sikora bogatka (Parus major) - Bogusia i Boguś
Sikora czarnogłówka zwyczajna (Poecile montanus) - Czarusia i Czaruś
Sikora czubatka, czubatka europejska (Lophophanes cristatus) – Mela
Sikora modraszka  (Cyanistes caeruleus) - Smerfka i Smerfek
Sikora sosnówka (Periparus ater) - Sonia
Sikora uboga, szarytka (Poecile palustris) - Szarytka i Szarytek
Sójka zwyczajna  (Garrulus glandarius) - Aleksis i Aleks
Sroka zwyczajna (Pica pica) - Donna Pedra i Don Pedro
Strzyżyk zwyczajny (Troglodytes troglodytes)
Szczygieł (Carduelis carduelis) - Ostka i Ostek
Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris) - Laura i Filon
Trznadel zwyczajny (Emberiza citrinella) - Aldka i Aldek
Wilga zwyczajna (Oriolus oriolus) –Zofija i Sofko
Wrona siwa (Corvus cornix) - Krara
Wróbel zwyczajny, wróbel domowy (Passer domesticus) – Ćwirka i Ćwirek
Zięba zwyczajna (Fringilla coelebs) - Włodzia i Włodek
Dzik euroazjatycki (Sus scrofa) – Henia, Miecia i Tadzik
Jeleń szlachetny (Cervus elaphus) – łania Sara i Rogaś
Jeż zachodni, jeż europejski (Erinaceus europaeus) - Tuptuś
Kuna domowa (Martes foina) – Broszka, Łatek, Marek
Kuna leśna, tumak (Martes martes) – Tomek
Lis rudy (Vulpes vulpes) - Mikita
Pająk (Araneae) –Tekla
Sarna europejska (Capreolus capreolus) – koza Lola i kozioł Macek
Wiewiórka pospolita (Sciurus vulgaris) – Basia i Basior

Zrobione w WebWave CMS